Wyszczuplanie nóg

wyszczuplanie_nog

Mankamentem sylwetki, na który bardzo często narzekają kobiety, są masywne nogi. Objawia się to grubymi łydkami oraz szerokimi biodrami. Wiele z kobiet, które podejmuje odchudzanie, robi to właśnie z myślą o nogach, które są wyszczuplić. Oprócz samej diety można zastosować jeszcze kilka dodatkowych zabiegów, które pozytywnie wpłyną na poprawę wyglądu nóg.

W pierwszej kolejności warto zacząć od ćwiczeń, które zalecane są tylko na tę partię ciała. Dzięki ich wykonywaniu rozwiną się mięśnie, więc skóra nabierze jędrności, ponieważ będą pod nią zarysowane mięśnie, a nie bezkształtne fałdki tłuszczu. Zestawy ćwiczeń na nogi nie muszą być wcale uciążliwe i skomplikowane w wykonywaniu. Wszyscy dobrze pamiętamy szkolne przysiady, które idealnie nadają się do pracy nad udami. Ich różne warianty spowodują, że uda staną się naprawdę wysmuklone. Aby wyćwiczyć łydki wystarczy także codziennie wspinać się na palce. To banalnie proste ćwiczenie spowoduje, że mięśnie łydek będą naprężone i się wysmuklą. Bardzo dobrym ćwiczeniem na wysmuklenie nóg, a zarazem poprawiającym ogólną kondycję całego organizmu jest skakanie na skakance. Dzięki niej możemy nadać naszym ruchom elastyczności, która również wpłynie na całościowe postrzeganie sylwetki jako lżejszej. W wyszczuplaniu ud ważne jest także, aby nie zapomnieć o ćwiczeniach dzięki którym będzie można wyszczuplić wewnętrzną stronę ud. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdzi się modyfikacja typowego ćwiczenia, jakim są nożyce. Wystarczy położyć się na plecach, unieść wyprostowane nogi do góry oraz rozkładać je na boki. Dzięki wykonywaniu takiego zestawu ćwiczeń można już w przeciągu miesiąca zauważyć pierwsze efekty wyszczuplenia i wzmocnienia mięśni nóg. Jeśli chcemy zintensyfikować nasze wyszczuplające działania, warto  także zastanowić się nad zabiegami, dostępnymi w salonach spa. Z obecnie oferowanych sporą popularnością cieszy się elektrostymulacja ciała Total Body. Jest to nieinwazyjny zabieg, polegający na założeniu specjalnej opaski na wybrany obszar ciała, która przepuszcza impulsy elektryczne, powodujące pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego. Takie pobudzenie można porównać do wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, których wynikiem jest przecież przyśpieszenie tętna i poprawienie ukrwienia. Gdy jednak chce się postawić na odprężający ruch, to zalecane jest częste odwiedzanie pływalni. Pływanie nie tylko wyszczupli nogi, ale także wysmukli całą sylwetkę.

Chcąc wszystkich zaskoczyć idealną sylwetką, trzeba poświęcić jej nieco uwagi i włożyć trochę wysiłku w wykonywanie ćwiczeń. Bez tego niestety nie da się osiągnąć powalających efektów, dlatego już teraz warto zacząć ćwiczyć. Zabierając się do pracy już teraz można mieć pewność, że w lato nogi będą doskonale się prezentowały oraz bez najmniejszych wątpliwości będzie można nosić nawet dość krótkie spódniczki.