Odchudzanie w proszku

Ostatnio coraz większą popularność zyskują diety proszkowe. Są to specjalnie przygotowane mieszanki protein i minerałów, które kupuje się w aptece w gotowych saszetkach. Mają one zastąpić normalne posiłki, wpływając na obniżenie wagi. Czy faktycznie tego typu dieta jest naprawdę skuteczna?

Dieta w proszku powinna budzić spore wątpliwości, szczególnie u tych osób, które chcą się zdrowo odchudzać i z zachowaniem zasad zdrowego żywienia. Generalnie, to saszetki do rozpuszczania w wodzie, które można dostać w każdej aptece, zostały stworzone po to, aby powstały produkt zapewnił wszystkie składniki spożywcze osobie odchudzającej się, był łatwy w przygotowaniu i oczywiście przynosił zyski. Czy jest skuteczny? Chyba średnio, ponieważ przede wszystkim dostarcza się organizmowi pożywienie sztuczne, przetworzone i składające się tylko z zastępujących naturalne substancji chemicznych, będących ich sztucznym odpowiednikiem. W efekcie stosowania takiego w pełni sztucznego jedzenia, traci na wyglądzie skóra, również samopoczucie psychiczne, ponieważ jest się rozdrażnionym i bez energii do działania. Generalnie taka dieta może wprowadzić spore spustoszenie w organizmie, a wbrew pozorom taka proszkowa dieta nie jest łatwa w jej utrzymaniu, ponieważ stale pije się koktajle i inne mieszanki. Organizm jest przyzwyczajony do tego, że dostarcza mu się pożywienie w normalnym stanie skupienia, a nie w formie płynnej. Trzy posiłki dziennie dostarczane w formie płynnej, to szczególnie na początku problem, ponieważ trudno się do nich przyzwyczaić. Są one także problemem, gdy będzie się chciało dietę zakończyć. Nagłe przejście na normalne jedzenie spowoduje równie nagły przyrost wagi, dlatego też bez powolnego powrotu do dawnego jedzenia, po prostu nie można się obejść stosując dietę koktajlową.

Tego typu diety nie należą do polecanych przez dietetyka, ponieważ powrót z niej jest naprawdę trudny. Niestety taka dieta może również spowodować spore spustoszenia w organizmie, które odbiją się na wyglądzie włosów i paznokci, jak również będą przyczyną sporych niedoborów witamin i minerałów. Z pewnością taka dieta nie może trwać długo, a najlepiej w ogóle jej nie przeprowadzać, aby nie spowodować efektu jo jo.