Nowa figura do wakacji – odchudzanie czas zacząć

nowa_figura

Nowy rok to najlepszy moment do tego, aby zaplanować odchudzającą strategię utraty wagi. Dzięki niej, jeszcze zanim pojedziesz na urlop, będziesz mogła cieszyć się wymarzoną sylwetką.

Aby osiągnąć zamierzony cel należy dobrze się przygotować do odchudzania. Im lepiej będzie zaplanowana dieta, tym lepsze osiągniemy efekty. W pierwszej kolejności musimy określić czas odchudzania, pamiętając że zdrowa utraty wagi to taka, gdy tracimy tygodniowo około 1 kg masy ciała. W całym procesie odchudzania musimy także uwzględnić okres wychodzenia z diety, podczas którego będzie się nieco zwiększać kaloryczność posiłków. Jest to bardzo ważne, aby robić to stopniowo, bo nagły powrót do dawnych przyzwyczajeń żywieniowych to gwarantowany efekt jojo. Podejmując decyzję o odchudzaniu musimy pamiętać, że będzie wiązało się ono z wieloma wyrzeczeniami. Przede wszystkim zrezygnować będzie trzeba z ulubionych kalorycznych przekąsek i zastąpić je takimi, które dostarczą błonnika oraz wartościowych składników odżywczych. W drodze do szczupłej i smukłej sylwetki nie może zabraknąć ćwiczeń fizycznych, które pomogą wymodelować sylwetkę. Bardzo ważne jest to, aby ćwiczyć regularnie, bo dzięki temu będzie można wpływać na tempo przemian metabolicznych, a tym samym utrzymać je na wysokim poziomie. Najlepszym spalaczem tkanki tłuszczowej są ćwiczenia kardio, poprawiające wytrzymałość oraz ogólną kondycję organizmu. Dzięki nim organizm będzie lepiej dotleniony i będzie budował nową tkankę mięśniową, ale uwaga – aby ćwiczenia przyniosły zamierzony skutek, należy ćwiczyć przynajmniej 40-45 minut. Takie treningi najlepiej jest wykonywać 2-3 razy w tygodniu, co będzie gwarancją utrzymania wysokiego tempa przemian materii. Oprócz tego, chcąc mądrze schudnąć do lata, trzeba zdać sobie sprawę, że nie będzie to utrata 20 kg lecz góra 10- ciu. Niestety na swoją nadwagę pracowało się latami, dlatego też w podobnym tempie powinno się chudnąć, aby nie spowodować zaburzeń w pracy organizmu i zdrowotnych komplikacji. Taka utrata wagi i tak będzie już ogromnym sukcesem, ponieważ będzie ją widać. Będzie to utrata wagi, która zdecydowanie zmieni wygląd i zmotywuje do dalszej walki z kilogramami. Oczywiście we wszystkim należy zachować umiar, dlatego też zachęcamy do spokojnego tempa utraty wagi, a nie drastycznych zachowań, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Odchudzanie to proces, który musi trwać. Aby już latem zobaczyć jego efekty, warto zacząć teraz. Im więcej czasu sobie damy na schudnięcie, tym lepsze efekty możemy osiągnąć. Pamiętać też trzeba, że nagła utrata wagi to nic dobrego, gdyż może zabraknąć czasu na wymodelowanie sylwetki, przez co uzyskany efekt może nie być już tak spektakularny. Dlatego też lepiej chudnąć wolniej oraz przy tym ćwiczyć, aby ciało wyglądało na jędrne i zadbane.