Epidemia “przerwy między udami”

uda

Wiele trendów i zachowań przychodzi do nas zza Oceanu. W Stanach Zjednoczonych zaobserwowany nowy trend w zachowaniu nastolatek, który uznaje się za zachowanie niepokojące pod względem żywieniowym. Otóż młode dziewczyny chcą tak długo się odchudzać, aż staną się posiadaczkami “przerwy między udami”.

Nowa moda rozszerza się bardzo szybko, gdyż młode dziewczyny robią wszystko, aby mieć naprawdę szczupłe nogi. Niestety wiele z nich nie wiem, że w duzej mierze owa “przerwa między udami” jest sprawą genetyczną, czyli niektóre osoby mogą taką budowę ciała odziedziczyć. O przerwie między nogami wcale nie decyduje to, jak chudym się jest i jak intensywnie ćwiczy się te partie ciała, lecz to, jaką się ma budowę. Tutaj duże znaczenie ma kształt kości miednicznych, jak też rozstawienie kości biodrowych. Nie przy każdej figurze uda się taką przerwę sobie wypracować, a tym bardziej poprzez stałe odchudzanie. Zjawisko to na tyle się nasila, że warto o nim wspomnieć, gdyż nastolatki traktują  ten typ figury jako wyróżnienie, a na pewno jako coś bardzo cennego. Problem ten staje się coraz bardziej powszechny, a więc staje się konieczne mówienie o tym, że przerwa między udami nie jest niczym naturalnym, ani typowym dla kobiecej sylwetki. Obsesyjne myślenie o szczupłych udach doprowadzić może do poważnych zaburzeń odchudzania, dlatego też lepiej dokładnie przyglądać się zachowaniom swojego dziecka, aby odpowiednio wcześnie zauważyć problem. Dziewczyny, które chcą podążać za tą modą, żeby osiągnąć cel są w stanie zrobić niemal wszystko. Przede wszystkim warto im uświadomić, że posiadaczki przerwy między udami wcale nie są ładniejsze, a przede wszystkim nie jest to typowa kobieca sylwetka, więc nie warto dążyć do takiego wyglądu. Sprawa jest poważna, ponieważ kliniki oraz gabinety spa czy medycyny estetycznej, zaczynają oferować specjalne zabiegi, których celem jest odchudzenie ud tak, aby szpara pomiędzy nimi stała się widoczna. W też celu oferowane są zabiegi odsysania tłuszczu z ud, a nawet opracowano nową metodę, która polega na umieszczeniu specjalnego próżniowego urządzenia pomiędzy udami. Jest ono przyssane do ciała i jego zadaniem jest mrożenie zgromadzonego tłuszczu. W następstwie tego komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu, co reklamuje się jako zabieg zdrowy i bezinwazyjny.

Zbyt chude uda, a na pewno te z przerwą, nie należą do prawdziwego kanonu piękna. Niestety młode dziewczyny za wszelką cenę chcą wyglądać tak jak niejedna wychudzona modelka, stąd też ta nowa moda. Zbyt szczupłe ciało to problem, który dotyka coraz większą ilość młodych dziewczyn. Gdy w naszym otoczeniu mówi się o takich upodobaniach, to warto reagować od razu, gdyż jeszcze wtedy można uświadomić młodym dziewczynom do czego zbyt intensywne odchudzanie i samo wychudzenie może doprowadzić.