Dieta 1000 Kalorii

dieta1000

Dieta 1000 kalorii zaliczana jest do bardzo restrykcyjnych. Jej głównym założeniem jest zminimalizowanie przyjmowanej ilości jedzenia do bezpiecznego dla organizmu minimum. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dzienne zapotrzebowanie organizmu na wartość energetyczną w zależności od płci i wykonywanej pracy średnio wynosi około 2000- 2500 kalorii. Dieta 1000 kalorii znacznie obniża ilość energii, którą powinniśmy dostarczyć, a w związku z tym jest dietą bardzo surową i wyczerpującą organizm. Dlatego też nie można jej stosować zbyt długo. Najlepiej jest, gdy trwa ona około miesiąca. Po tym czasie należy stopniowo zwiększać ilość i jakość energetyczną posiłków, aby uniknąć efektu jojo.

Stosując dietę 1000 kalorii konieczne jest przyjmowanie w tym czasie witaminowych suplementów diety, aby nie dopuścić do niedoborów witamin i minerałów.

Efekty diety 1000 Kalorii

Dieta 1000 kalorii jest dietą, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Przede wszystkim niemal natychmiastowy jest spadek wagi, ale tutaj trzeba uważać, ponieważ w pierwszym etapie jej trwania, to organizm pozbywa się nadmiaru wody z organizmu. Dopiero po pewnym czasie przechodzi do spalania tłuszczu. Nie zmienia to faktu, że dieta ta jest bardzo skuteczna i przynosi zadowalające efekty.

Wady diety 1000 Kalorii

Dieta 1000 kalorii jest dietą rygorystyczną i nie jest do stosowania w swoim pierwszym etapie. Aby właściwie przez nią przejść, konieczne jest wspomaganie się tabelami kalorii, które pokazują wartość energetyczną każdego produktu. Korzystanie z nich jest konieczne, aby nie przekroczyć dziennej zalecanej ilości, jaką jest 1000 kalorii.

Stosowanie takiej diety niesie ze sobą również pewne ryzyko zdrowotne. Tak nagły spadek dostarczanej ilości energii może spowodować zaburzenia w prawidłowej pracy organizmu. Skończyć się to może osłabieniem, przewlekłym uczuciem zmęczenia, a nawet omdleniami i zasłabnięciem. Dlatego też, nie warto od razu tak radykalnie wprowadzać tej diety w życie. Zdecydowanie lepiej jest stopniowo zmniejszać ilość kalorii dozwolonych w ciągu dnia, niż nagle przeskoczyć do tak niskiej ich wartości. Również po zakończeniu diety nie można od razu wrócić do poprzedniego systemu żywienia, ponieważ będzie to skutkowało szybkim efektem jojo. Dodatkowo nadmiaru wagi przybędzie na tyle, że ponowne jej zrzucenie może okazać się już utrudnione.

Osoby, które chcą zastosować tą dietę, powinny mieć także na uwadze fakt, że nagła utrata wagi spowodować może zwiotczenie skóry oraz pojawienie się celulitisu. To nie wszystko. Jeśli stopniowo nie będzie się później zwiększać ilości kalorii w diecie, to efekt jojo może dodatkowo zostawić po sobie ślad w formie rozstępów.

Zalety diety 1000 Kalorii

Dieta 1000 kalorii jest dietą bardzo atrakcyjną dla osób, którym zależy żeby szybko schudnąć i zadbać o dobrą sylwetkę. Już po tygodniu stosowania tej diety widoczne są pierwsze efekty. Dieta ta pozwala osiągnąć szybko zamierzone efekty, bez zbędnego głodzenia się. Co prawda ilość jedzenia jest dość ograniczona, ale stopniowe dochodzenie do 1000 kalorii dziennie, pozwala się przyzwyczaić i później przejść przez całą dietę bez dojadania i wilczych napadów głodu.

Dieta 1000 kalorii pozwala także oduczyć się jedzenia słodyczy, a przynajmniej je ograniczyć w dość sporym stopniu. Oprócz tego dieta ta wymaga zmobilizowania sił na ćwiczenia. To właśnie one mogą pomóc w szybszej utracie masy ciała, a dodatkowo przyczynią się do polepszenia samopoczucia oraz podniesienia swojej sprawności fizycznej.

Dieta 1000 kalorii jest idealną dietą do stosowania przez osoby, które chcą w miarę szybko schudnąć i zmienić swoje podejście do żywienia.

Na Forum

Dołącz do naszych dyskusji !